młynek do mielenia odpadów kuchennych- Aredo Gdańsk

młynek do mielenia odpadów

Dziś kilka słów na temat młynek do mielenia odpadów kuchennych, zwanym także rozdrabniaczem.
Jest to kolejne z nowoczesnych akcesoriów kuchennych mających na celu ułatwić nam pracę w kuchni.

młynek do mielenia odpadów kuchennych

Mechanizm ten montowany jest pod zlewem i podłączany do rury kanalizacyjnej. Istnieje także możliwość jednoczesnego podłączenia do niego rury odpływowej od zmywarki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie resztki jedzeniowe wrzucone bezpośrednio do wlotu zlewu i te ze zmywarki zostaną zmielone i odprowadzone do ujścia kanalizacyjnego. Ten mało estetyczny proces więc odbywać się będzie poza zasięgiem naszego wzroku i co ważniejsze nie odczujemy przykrego zapachu. Młynek do odpadów to świetna pomoc przy popularnej dziś segregacji śmieci. Bywa ona często dość uciążliwa i pracochłonna. Dzięki rozdrabniaczowi niemalże natychmiast pozbywamy się wszelkich mokrych odpadów.
Co można wrzucać do zlewu z młynkiem?
Przed użyciem tego dobrodziejstwa warto zapoznać się z informacją co dokładnie może ulec zmieleniu. Rozdrabniacz bez problemu radzi sobie ze wszystkimi miękimi odpadami organicznymi typu: fusy od herbaty i kawy, skórki po warzywach i owocach, skorupki jaj, małe kostki oraz chrząstki drobiowe, rybie ości, a także wszelkie resztki jedzeniowe pozostałe w garnkach czy na talerzach. Nie należy wrzucać żadnych plastików, kawałków szkła, kamieni czy piasku. Pamiętajmy też aby nie wlewać do młynka gorącego tłuszczu po smażeniu, gdyż może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia mechanizmu.
Przed zakupem odpowiedniego dla nas młynka proponujemy wziąć pod uwagę kwestie jak często i dla ilu osób gotujemy gdyż ma to wpływ na ilość codziennej produkcji odpadów i w związku z tym zwrócić uwagę na takie informację jak:
pojemność komory młynka do zlewu, liczbę stopni rozdrabniania młynka ( występują z jednym, dwoma i trzema stopniami szybkości mielenia), moc rozdrabniacza, jego głośność , czas trwania gwarancji czy serwis.
Odpowiednio dobrany młynek do naszych potrzeb służyć nam będzie prze długie lata eliminując na bieżąco mokre odpady. Tym samym zaoszczędzi nam czasu i umili pracę w kuchni.

galeria zdjęć

ciekawe linki

Strona główna Aredo

galeria zdjęć

Strona kontaktowa

Podsumowanie
Data recenzji
Recenzja
Młynek do mielenia odpadów
Opinia autora
51star1star1star1star1star

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up