Piekarniki kompaktowe.- wymiary i zastosowanie. Aredo meble kuchenne.

Piekarniki kompaktowe część pierwsza

Piekarniki kompaktowe.

Mają mniejszy wymiar niż standardowe piekarniki dlatego są polecane do niewielkich kuchni. Nie ustępują im jednak funkcjami. Wiele piekarników kompaktowych to modele typu 2w1. Można w nich również gotować na parze oraz jak w mikrofalówce.

Wymiary piekarników kompaktowych

Standardowy piekarnik ma drzwiczki o wymiarach 60x60 cm oraz pojemność ok 65l. Piekarniki kompaktowe są mniejsze. Większość ma szer.60 cm, jak standardowe urządzenia ale ich wysokość to tylko 45cm. Nieliczne piekarniki kompaktowe mają odwrotne wymiary: 45cm szer oraz 60cm wys. (czyli są wąskie). Ich pojemność to 35 - 50l.
Do piekarnika kompaktowe nie zawsze zmieści się duży indyk zy gęś. Można w nich jednak piec na kilku poziomach. W najbardziej zaawansowanych modelach możliwe jest by jednak jednoczesne pieczenie rozmaitych potraw bez mieszenia smaków i zapachów, np. ryby , pieczeni z czosnkiem i ciasta.

Jak ustawić piekarnik kompaktowy?

Piekarniki kompaktowe instaluje się we wnękach mebli kuchennych. Wybrać można lokalizację np. w słupku czy pod płytą grzejną. Modnie jest umieścić piekarnik w wysokiej zabudowie, jako pojedynczy sprzęt lub jedno z kilku urządzeń, np.z ekspresem do kawy , urządzeniem z gotowaniem na parze, kuchenką mikrofalową.
Jeśli piekarnik ma być umieszczony obok innych urządzeń AGD w zabudowie, najlepiej kupić wszystkie z tej samej kolekcji, by pasowały do siebie stylem i kolorem. Najczęściej montuje się je jako zestaw linii poziomej (2,3 lub 4 sprzęty) albo w kombinacji dwa plus dwa, tak by tworzyły kwadratowy moduł w zabudowie meblowej.

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up