Jak i z czego zrobione są zlewozmywaki? Aredo meble kuchenne Gdańsk

Jak i z czego zrobione są zlewozmywaki?

Kontynuując wczorajszy temat zlewozmywaków, dziś kilka słów na temat tego z czego najczęściej są zrobione?

Obecnie na rynku istnieje kilka materiałów, z których produkowane są zlewozmywaki.
Stal nierdzewna - materiał odporny na wysokie temperatury a także uderzenia mechaniczne. Jednak minusem , zwłaszcza na stali błyszczącej są bardzo widoczne zacieki, nawet krople wody je zostawiają. Mniej widoczne zacieki będą na stali satynowej lub o fakturze tkaniny. Na pocieszenie warto dodać iż przynajmniej czyszczenie tych zlewozmywaków jest łatwe- wystarczy miękka ścierka z detergentem. Ceny modeli stalowych wahają się już od 100zł do nawet kilku tysięcy.
Stal emaliowana- Kiedyś bardziej popularna, dziś niechętnie wybierana ze względu na szybko widoczne przetarcia, matowienie a nawet pękanie. Jedynie z początku bardzo ładnie wygląda. Ich największą zaletą jest cena 😉 taki zlewozmywak kupimy w przedziale 100- 200zł.
Kompozyt- jest to mieszanina minerałów i żywic syntetycznych, dzięki czemu zlewozmywaki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne czy nawet wysoką temperaturę. Inaczej nazywane są też jako granitowe, gdyż wyglądem takie przypominają jednak jest on tylko jednym ze składników. Kompozyt dostępny jest w różnych kolorach, natomiast bardzo jasne odcienie mają tendencję do ciemnienia od wody i resztek jedzenia. Aby tego uniknąć należy niezwykle dbać o taki zlew, najlepiej każdorazowo spłukując zabrudzenia i wycierając zlew do sucha. W ramach dodatkowego zabezpieczenia można taki zlew natłuścić np. olejem jadalnym. Ceny od 400zł nawet do kilku tysięcy.
Ceramika- materiał praktycznie nie do zarysowania, ale już mniej odporne na uderzenia mechaniczne. Nie zaszkodzi im chemia ani wysoka temperatura. Jedną z największych zalet jest wieloletnie utrzymanie pierwotnego wyglądu. Zlewozmywaki te nie odbarwiają się i łatwo utrzymać je w czystości. Koszt ceramicznego zlewu waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up