Konglomerat - materiał na blaty kuchenne - Aredo kuchnie na wymiar Gdańsk Trójmiasto meble kuchenne

Konglomerat – materiał na blaty kuchenne

Konglomerat to dobry materiał na blaty kuchenne. Jest ciepły w dotyku, odporny na zarysowania oraz kwasy. Można go dowolnie formować i łączyć w niewidoczny sposób, a w razie potrzeby łatwo odnowić.

Zalety konglomeratu

Atuty: Współczesne trendy aranżacyjne stawiają na materiały wykończeniowe, które odznaczają się nie tylko walorami estetycznymi, ale i trwałością. W nurt ten wpisują się blaty z konglomeratów, przypominające kamień naturalny. Wygrywają z nim jednak na wielu płaszczyznach- są zwykle o ok 20% lżejsze, a co za tym idzie - łatwiejsze w montażu. Atrakcyjna jest też ich elastyczność- konglomerat pozwala na bezspoinowe łączenie umożliwiające tworzenie ciekawych form, w tym zlewozmywaków, czy dużych powierzchni roboczych lub modnych cienkich blatów.

Blaty z konglomeratu

Blaty ze sztucznego kamienia produkowane są w wielu kolorach, a także z domieszką tworzyw i różnych granulatów. W aranżacji wnętrz pozwalają utrzymać efekt, którego nie spotkamy w naturze. Występują w wersji matowej lub błyszczącej, w niemal nieograniczonej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze wzory to wszelkie tonacje beżu, zimne, krystaliczne odcienie oraz melanż struktury i marmurowych, popielatych barw.

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up