Niewielka kuchnia w starym budownictwie. Aredo meble kuchenne Gdańsk

Niewielka kuchnia w starym budownictwie

Prezentujemy projekt kuchni na wymiar. Tym razem przyszło nam stawić czoła niewielkiej kuchni w starym budownictwie, z rurkami razu "wędrującymi po kilku ścianach" oraz wysoko umiejscowionym sporym kaloryferem. Oto pierwsza propozycja ustawienia i aranżacji tejże kuchni.

Właściciele mieszkania postanowili pozbyć się całkowicie kaloryfera, który niegdyś wisiał w miejscu obrazu rzucając się w oczy od samego wejścia ;). Ustawienie lodówki w prawym rogu kuchni umożliwiło wykonanie zabudowy w literę "L" i uzyskanie kawałka blatu roboczego. Do tej pory w miejscu gdzie teraz stoi piekarnik z płytą była pusta ściana, gdyż lodówka ustawiona bokiem musiała mieć miejsce na otwarcie drzwi.

Nasza propozycja zyskała wiele zalet, natomiast aby lodówka mogła być w pełni funkcjonalna konieczny był pewien zabieg ścięcia nietypowo blatu przy szafkach pod oknem. Dodatkowo zyskaliśmy sporo miejsca zabudowując kuchnię aż do sufitu (podwieszanego) gdyż pomieszczenie jest dość wysokie.

Znalazło się także miejsce na zmywarkę po lewej stronie od zlewu, a do szafki narożnej dostać możemy się przez szafkę zlewową. Przy tak ograniczonym polu manewru rozwiązanie to i tak uznało się z aprobatą klientów. Zawsze to lepiej niż martwa przestrzeń w rogu kuchni.

Ponadto wygospodarowaliśmy miejsce na 6 szuflad pod oknem, które niewątpliwie umilą pracę w kuchni i pozwolą na wygodny dostęp do ich całej zawartości. Na specjalną prośbę klientki tzw butelarki na napoje czy wino zaprojektowane w dwóch miejscach. Całość zabudowy wykonana z płyty lakierowanej na wysoki połysk w kolorze białym z dodatkiem płyty w kolorze drewna w górnym pasie szafek oraz na blacie i cokole.

Na ścianie między blatem a szafkami górnymi pas białych, lakierowanych kafli o nowoczesnym designie. Połączenie zimnej kolorystyki bieli z akcentami "ciepłego" drewna finalnie daje efekt prostoty i elegancji w przytulnym klimacie.

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up