Jak przechowywać garnki? Aredo meble kuchenne Gdańsk

jak przechowywać garnki część druga

Kontynuując nasz wczorajszy temat odnośnie przechowywania garnków w kuchni kilka słów o nowoczesnych rozwiązaniach:

Szuflady- do przechowywania garnków najlepsze są te z wysokimi frontami w dolnych szafkach. Można w nich trzymać nawet naczynia z nałożonymi pokrywkami. Gdy mają one różne kształty i rozmiary oraz są wyposażone w długie rączki, przydają się przegródki. Ułożone w nich naczynia nie przesuwają się podczas otwierania i zamykania szuflad. Wysokie przegródki umożliwiają też ułożenie niektórych naczyń w pozycji pionowej lub skośnej, np. rondli czy brytfann, co pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce.
Szafki- ułatwieniem są wysuwane półki. Wystarczy jeden ruch ręki i wszystkie ustawione na półkach garnki czy patelnie lekko "wyjeżdżają" na zewnątrz szafki. Szczególnie dużo tego typu rozwiązań jest do szafek narożnych. Dzięki nim łatwiej korzystać z naczyń, ale też więcej w szafkach się mieści.
Wysoka zabudowa- można w niej zaplanować na garnki półki (także wysuwane), szuflady, carga. Nowy trend to projektowanie specjalnej , oddzielnej szafki, która po otwarciu staje się miejscem pracy np. do przygotowywania ciast. Oprócz naczyń znajduje się tam blat, a także - w zależności od potrzeb - robot kuchenny, mikser, miski, sztućce kuchenne.
Otwarte półki - zamiast chować garnki, można je wyeksponować. Modne rozwiązanie to półka pod blatem, np. półwyspu lub wyspy , czy nad płytą grzejną. Wystarczy jeden ruch, by sięgnąć po często używany garnek lub rondel.
Reasumując dla każdego coś dobrego. Rozwiązań jest wiele, z pewnością każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up