kafle, fugi czy panele szklane? praktyczne porady Aredo

kafle, fugi czy panele szklane? praktyczne porady Aredo

Już na etapie projektowania kuchni warto przemyśleć kwestię zagospodarowania przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami górnymi. kafle, fugi czy panele szklane? Jak dotąd najpopularniejszym i wydawałoby się jedynym rozwiązaniem były kafle. Dziś jednak sytuacja nieco się zmieniła. Dekoratorzy wnętrz prześcigają się w pomysłach dających oszałamiający i oryginalny efekt. Nie zawsze jednak idzie to w parze z dostępnością czy praktycznym użytkowaniem. I tak prócz różnego rodzaju płyt, blach czy korków największą przychylność klientów zyskały panele szklane i kafle. Co wybrać?

kafle, fugi czy panele szklane

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ponadczasowe kafle kuszą nas bogatą ofertą i przystępną ceną. Wybór jest duży. Kafle o różnej wielkości, kształcie, kolorze, zdobieniu czy fakturze wprowadzić mogą niejednego w dylemat wyboru. Minusem jednak z pewnością jest utrzymanie czystości. Czyszczenie fug nie należy do najprzyjemniejszych czynności 😉 Jeśli natomiast styl i wystrój naszej kuchni wymaga akurat takiego rozwiązania cóż.. da się z tym żyć.

panel szklany

Znacznie łatwiej z pewnością czyści się panel szklany. Jest to produkt najczęściej wybierany do nowoczesnych wnętrz. Kusi swym połyskiem i eleganckim wyglądem wieczorową porą podczas oglądania go przy zapalonych ledach czy innego oświetlenia podszafkowego. Pięknie odbija światło a dobrana do niego oryginalna grafika czy zdjęcie potrafi nadać pazura najzwyklejszej kuchni.
Grafik do wyboru są po prostu miliony, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy do konkretnego, gotowego wzoru nie są przekonani też coś mamy. Taki panel szklany może być polakierowany na dowolny kolor z palety barw ICA czy RAL. Daje to nam możliwość dopasowania odcienia do naszych ścian czy mebli aby panel "wtopił się" w całość lub wybrania odpowiedniego koloru dla ożywienia czy kontrastu. Warto dodać iż takie szkło montowane w kuchni powinno być hartowane. Da nam to pewność, zwłaszcza przy korzystaniu z płyty czy kuchenki gazowej iż nie pęknie od temperatury. Dodatkowo dobrze zamontowany i uszczelniony (np. bezbarwnym silikonem) panel szklany , zarówno lakierowany jak i ten z grafiką w sposób całkowicie kryjący zasłoni nam każdą ścianę. Zdarza się także, że klienci posiadający już kafle naklejają taki panel na nie, bez skuwania. Wszystko zależy od ułożenia mebli kuchennych.
Szkło wykorzystać można także w innych pomieszczeniach. Służyć on może jako ściana kabiny prysznicowej, blat stołu czy zwyczajnie jako ozdoba/obraz na ścianie.
Produkt ten nie należy do najtańszych przez co w tej kwestii oddaje miejsca kaflom, natomiast jego praktyczne zastosowanie i nietuzinkowy wygląd przekonały do siebie ogromną rzeszę klientów. kafle, fugi czy panele szklane? Wybór należy do Was.

zdjęcia

ciekawe linki

Zapraszamy na naszą stronę główną, do naszej galerii gdzie można zobaczyć ponad 800 zdjęć projektów oraz gotowych realizacji. Jeżeli chcą Państwo się z nami skontaktować lub przesłać swoje pliki, zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego

Podsumowanie
Data recenzji
Recenzja
panele szklane w kuchni
Opinia autora
51star1star1star1star1star

Na razie bez komentarzy

Komentarz

Translate »
Scroll Up